W ciągu zaledwie trzech i pół roku od decyzji o inwestycjach w markę Firestone, firma wypuszcza na rynek zupełnie nową oponę Roadhawk. To już szósta opona wprowadzona do sprzedaży w tym czasie. Zgodnie z obietnicą rewitalizacja amerykańskiej marki to nie tylko rozwój produktów, ale również jej aktywacja na rynku europejskim.

Dłuższa żywotność i najlepsza w klasie przyczepność

Roadhawk to opona dla każdego. Po szczegółowym badaniu rynku stało się jasne, że kierowcy chcą opony charakteryzującej się długą żywotnością. Potrzebują oni opon turystycznych, na których można polegać i z którymi będą się czuć bezpiecznie, wyruszając w długie trasy, ale także wygodnie poruszając się w warunkach miejskich korków.

Opona Firestone Roadhawk została skonstruowana tak, by zapewnić dłuższą żywotność. Niezależne testy jednej z największych firm certyfikacyjnych na świecie, TÜV SÜD, wykazały, że przewyższa ona swoich konkurentów w warunkach jazdy na mokrej nawierzchni nawet z przebiegiem 20.000 km.

Z unikalnym wzorem bieżnika i specjalnie opracowaną mieszanką gumy Roadhawk firmy Firestone otrzymała najwyższą ocenę „A” w kategorii przyczepności na europejskiej etykiecie opony.

Opona, na którą możesz liczyć

„Na oponę Roadhawk firmy Firestone zawsze możesz liczyć, jest jak najlepszy przyjaciel. I jak w przypadku przyjaźni, zaufanie do niej powinno trwać jak najdłużej. Właśnie tak została zaprojektowana” – mówi Thierry Jupsin, Director of Brands Marketing w Bridgestone Europe.

Najwyższa skuteczność hamowania na suchej nawierzchni

Niezależne testy TÜV SÜD potwierdziły, że opona Roadhawk uzyskuje również najwyższe osiągi w klasie skuteczności hamowania na suchej nawierzchni – z odcinkami hamowania do 3 metrów krótszymi niż opony konkurencji. Lekka osnowa opony pozwala na uzyskanie niskich oporów toczenia, co z kolei redukuje zużycie paliwa.

Przyjaźń zawsze była częścią historii Firestone. Założyciel firmy, Harvey Firestone, był przyjacielem kilku największych pionierów dwudziestego wieku: Henry’ego Forda, Thomasa Edisona i Johna Burroughsa. Tych czterech mężczyzn wymieniało się pomysłami, wspierało wzajemnie i zmieniało świat w swoich dziedzinach.

*news.pasjabridgestone.pl